Logoga reklaamkingitused või ärikingitused – miks peaks nende peale raha kulutama?

 

reklaamkingitused 2023

Turundus on liikunud telereklaamidest ja väliplakatitest sotsiaalmeediasse. Facebook, Instagram ja Google reklaamid on populaarsed ettevõtete reklaamkanalid.

 

Kuidas on reklaamkingitustega? Kas on mõtet panustada aastal 2023 osa ettevõtte turunduseelarvest ka reklaamkingitustele? Alljärgnevalt saad teada, miks on ärikingitustega turundamine endiselt edukas.

 

Millised ettevõtte poolt kingitud reklaamkingitused on inimestel kodus olemas?

USAs tehtud uuringu järgi tuleb välja, et pea 90% inimestest on olemas mõni logoga kirjutusvahend: kas pastakas või pliiats. Kui vaadata Eesti konteksti, siis ka meil peab see väide paika. Enimtellitud reklaamkingitused on kirjutusvahendid. Pastakad ja pliiatsid on soodsad, kasulikud tarbeesemed, mida kantakse pidevalt kaasas.

Populaarsuselt teisel kohal on erinevad jooginõud: termosed, tassid, joogipudelid. Erinevaid jooginõusid on ikka vaja, seega on sellised kingid kasulikud ja populaarsed. Lisaks on neile logo trükkimine lihtne ja taskukohane. Samuti saab ettevõtte unikaalsust rõhutada tassi värvi, kuju ja suurusega.

Kolmandal kohal on T-särgid. Ka Firmameened.ee tootevalikus on erivärvilised T-särgid, mille peale on võimalik trükkida ettevõtte logo, tunnuslause või lõbus ja teravmeelne ametinimetus. T-särgile trükk on lihtne ning turunduse vaatevinklist saab särgile lisada rohkem informatsiooni kui tassile.

promotoote kasutusaegÄrikingitused ja nende kasutusaeg

Levib arvamus, et reklaamkingitusega pole midagi teha ja selle kättesaamisel visatakse see kohe ära. See ei ole nii! Inimesed hoiavad esemeid, mis on saadud kingitusteks üllatavalt kaua aega.

 • Joped, fliisid – 16 kuud
 • Vihmavarjud, T-särgid – 14 kuud
 • USB-pulgad, erinevad arvutilaua aksessuaarid – 13 kuud
 • Akupangad, jooginõud – 12 kuud
 • Kotid – 11 kuud
 • Mütsid ja erinevad peakatted – 10 kuud
 • Pastakad, pliiatsid ja muud kirjutusvahendid – 9 kuud
 • Kalendrid – 8 kuud

Erinevat väliriietust – jopesid, fliise hoitakse kõige kauem, keskmiselt 16 kuud. Sellele järgnevad mälupulgad, T-särgid ja väikesed nipsasjad, mis ilmestavad arvutilauda. Nendest esemetest loobutakse, aga neid ei visata ära. Kui need on töökorras, siis jagatakse need tuttavatele või perekonnaliikmetele laiali. On uuritud ja leitud, et 55% inimestest ei viska reklaamkingitust kunagi ära, vaid annab sõbrale, tuttavale või pereliikmele.

 

Miks hoitakse reklaamkingitust?

Inimesed hoiavad reklaamkingitusi nende kasulikkuse, meeldivuse ja hea kvaliteedi pärast. Olenevalt tootest on mõni nendest omadusest inimesele tähtsam kui teine. Riided ja aksessuaarid peavad olema meeldivad ja moekad. Samas kui tehnikavidinad nagu akupangad, mälupulgad peavad olema kvaliteetsed. Ka kirjutusvahendite puhul hinnatakse enim kvaliteeti ja praktilisust kui välimust.

Vanus ja ka sugu mängivad rolli, kuidas reklaamkingitusse ja tema funktsioonidesse suhtutakse. Noored peavad promotoote puhul atraktiivsust ja välimust tähtsamaks kui vanemad inimesed. Naised hindavad rohkem kvaliteeti, samas kui mehed peavad tähtsaimaks kingituse kasulikkust ja kohest tarbimisvõimalust.

Inimesed hindavad reklaamkingituste puhul erinevaid funktsioone:

 • 52% inimesi hindas toote kvaliteeti
 • 42% inimesi hindas kasulikkust ja tarbefunktsiooni
 • 36% inimesi hindas toote välimust ja meeldivust

(Kasutatud allika leiad siit)

kvaliteetne akupank pomotoode
Akupangad ja muud tehnikavidinad on hinnatud reklaamkingitused

Kui sa veel pole veendunud, et peaksid ettevõttele logoga reklaamkingitused välja valima, siis tea, et 85% inimestest meenub logo või reklaam kingituse peal. Kõige paremini mäletatakse logosid riietuse peal ehk T-särgid ja mütsid on suurepärased reklaampinnad.

Ka sel aastal on õige valik reklaamida end mõne ärikingituse peal. On küll aasta 2023, kuid inimestele meeldib saada tasuta kinke, eriti kui kingitus on kasulik ja kvaliteetne. Kingituse saamine ei jäta kedagi külmaks ja hea tuju on garanteeritud. Sellist reaktsiooni tavalise tele – või onlinereklaamiga nii lihtsalt ei saavuta. Me aitame Sul välja valida ettevõtte selleaastased firmakingid, võta ühendust ja kirjuta info@firmameened.ee.

 

Sulle võib huvi pakkuda ka postitus, kuidas on võimalik ärikingituse valimisel raha säästa. Leiad postituse SIIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *