Kuidas valmivad firma logoga tooted?

Firmameened.ee pakub laia valikut reklaamkingitusi. Samas hoolitseme ka Teie ettevõtte logo või nime reklaamkingitusele trükkimise eest ning, et see kõik toimuks kiirelt, nõudmata liigset asjaajamist. Et firma logo saaks trükitud, tikitud või graveeritud valitud reklaamkingitusele, teeme tihedat koostööd teenusepakkujatega, kelle käsutuses on moodsad trükiseadmed.

Milline trükimeetod sobib Teie ettevõtte logo, nime või šlogani kandmiseks Teie ärikingitusele, selle aitab välja selgitada Firmameened spetsialist.

Eelkõige määravad trükimeetodi valiku reklaamkingituse mõõdud, materjal ja kuju. Näiteks kruusile on võimalik firma logo kanda mitme erineva trükimeetodiga aga paksemale jopele võib firma logo kandmine olla ainuvõimalik ainult tikkimist kasutades.

Selleks, et Firmameened saaks Teie logo trükkimise ette valmistada ja lõpptulemus saaks ootustele vastav, on vajalik vektorformaadis fail (*.pdf; *.ai) Teie logoga ja võimalikult täpset värvitooni määratlust värvisüsteemi järgi (Pantone).

Alljärgnevalt tutvustame lühidalt erinevaid trükimeetodeid:

Tampotrükk ehk pad printing

Tampotrükk kujutab endast lihtsamalt kirjeldades n.ö. templi löömist. Meetod võimaldab tagada kvaliteetse tulemuse ka ülipeente detailide trükkimisel. Tampotrüki meetod sobib hästi väiksemõõdulistele esemetele ja on parim valik nt. firma logoga pastakatelenutitarvikutele,  ja teistele kõvapinnalistele esemetele trükkimisel. Materjalidest sobib nii plastik, klaas, keraamika, kui ka metall, nahk ja puit. Kuigi tampotrüki puhul saab teha logo mitme erineva värviga, kasutatakse odavama hinna tõttu sagedamini ühevärvilist trükki. Soodsam hind kujuneb ka suurte koguste puhul.

Tampotrüki kasutatakse kõige sagedamini logode trükkimiseks:

Kuumpresstrükk

Kuumpress trüki puhul pressitakse kilematerjalist tekst, logo või muu kujutis kuumpressi abil valitud tootele. Meetod sobib kasutamiseks puuvillasel või sünteetilisel kangal, mis kannatab kõrget kuumust. Ehk siis firma logoga T-särkidel, ja muudel tööriietel. Kuumpresstrükk ei pruugi alati jääda täpselt õigetes värvides kuid antud trükimeetod on üks kiiremaid ja soodsamaid. NB! Kuumpressiga trükitud logodega riideid ei tohi triikida ja soovitavalt pesta tagurpidi pööratult.

Kuumpress trükki kasutatakse sageli

Siiditrükk ehk silk-screen print

Siiditrüki meetodi korral trükitakse logo pinnale läbi võrkmaterjali, kusjuures iga värv kantakse tootele eraldi. Mitmevärvilise logo trükkimise ettevalmistus on küll aeganõudev ja kõrgema hinnaga, aga lõpptulemus on seda väärt. Kuigi siiditrükk on sobivaim just tekstiilile, saab meetodit edukalt kasutada ka erinevatel kõvapinnalistel silindrilistel esemetel. Näiteks firma logoga joogipudelitel või termostel.   Siiditrükki iseloomustab kvaliteet ja täpsed värvitoonid.

Siiditrükk sobib hästi:

UV-trükk

UV trükimeetod on üks uuemaid ning tööprotsess on kiire ja keskkonnasõbralik. Meetod võimaldab kanda logo pea kõikidele materjalidele. Tehnoloogiaga saab trükkida ka reljeefseid kujutisi. Lõpptulemus jääb kvaliteetne ja täpsetes värvitoonides.

Tehnoloogiat kasutatakse pisikeste detailide trükkimiseks, nt:

Sublimatsioontrükk ehk sublimation printing

Sublimatsioontrükki teostatakse sarnaselt kuumpresstrükiga, kus siirdepaberile väljaprinditud tekst või logo pressitakse tootele, kuid tekstide väljatrükk tehakse spetsiaalse printeri ja värvidega. Värvid jäävad kirkad ja kattekiht jääb õhuke ning ei muuda materjalide venivus- või hingavus omadusi. Parima tulemuse saab heledale pinnale trükkides, värvilisel aluspinnal võivad värvid seguneda. Sublimatsioontrüki puhul peavad materjalid vastama teatud tingimustele: kangas peab sisaldama vähemalt 70% polüestrit, kõvapinnalistel toodetel peab olema spetsiaalne polümeeride kiht, millele toodete kirjeldustes ka viidatakse. Sublimatsioontrükki

Sublimatsioontrükki kasutatakse:

Tikkimine

Tikkimismeetodit kasutatakse, kui soovitakse kvaliteetsele kangale kvaliteetset logo. Logo tikitakse kangale spetsiaalse tikkimismasinaga, eelseadistatud programmi abil. Tikandi hind kujuneb, vastavalt logo keerukusele, pistete kogusest ja tihedusest. Tulemus on kulumis- ja pesukindel. Võimalik on tikkida logo eraldi ja hiljem õmmelda embleem vajalikule rõivaesemele.

Tikkimine sobib:

Graveerimine

Graveerimismeetodeid on kaks – lasergraveerimine ja mehaaniline graveerimine. Graveerimiseks sobivad klaas, puit, metall ja nahk. Graveeringu hind arvutatakse igale logole eraldi. Graveeringuga ärikingitus mõjub luksuslikult ja graveerimine sobib personaalsete kingituste tähistamiseks.

Graveerige:

Kleebise trükkimine

Kleebise kasutamine on lihtsamaid viise firma logo ärikingitustele kandmisel. Kleebiseid saab lisaks ärikingitustel kasutada ka erinevatel reklaammaterjalidel. Kleebiseid saab tellida erineva kuju ja suurusega. Leiame sobivaima trükimeetodi, arvestades Teie ettevõtte logo ja valitud reklaamkingitust!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *