Ettevõtte logoga helkur aitab päästa elu!

kass

Pimedatel sügisõhtutel on turvaliseks liikumiseks oluline kanda helkurit või mõnda muud helkurtoodet. Ettevõtte logoga helkur on kasulik firmameene, mida kinkida töötajatele või koostööpartneritele.

Kas teadsid, et helkuri leiutamine on alguse saanud kassi silmadest?

 

Nimelt peegeldavad kassi silmad õhtu hämaruses autotulede valgust. Helkuri leiutas ja patenteeris 1934. aastal Percy Shaw. Esimese helkuri nimi oligi kassisilmad ning see koosnes marmorklotsidest, mis olid ääristatud kummist raamiga, alles hiljem hakati kasutama meile tuntud plastikut helkuri valmistamisel.

Mida rohkem, seda uhkem

Helkuriga jooksjad

Helkur või mõni helkurtoode  on vast igal eestlasel olemas. Kuna helkurid on väiksed, siis kaovad nad tihti jope küljest ära. Seega võib ühe sügis-talvise hooajal kuluda marjaks ära mitu helkurit. Spetsialistid soovitavad enda külge riputada või väliriietuses kanda mitu erinevat helkurtoodet. Nii on kindel, et paistad tänavatel silma.

Lisa tavaline plastikhelkur jope külge, muretse endale seljakott, mis on valmistatud helkurriidest. Kasuta helkurpaela käiste või jalgade ümber. On erinevaid lihtsaid ja odavaid viise, kuidas muuta ennast liikluses nähtavaks.

Helkuri õige kandmisviis

Mõned näpunäited helkuri kandmisel:

  • Helkur särab pimedas ainult siis, kui auto tuled talle peale paistavad
  • Helkur tuleb kinnitada riiete külge, keha sõiduteepoolsele küljele nii, et see on autojuhile nähtav võimalikult mitmest küljest
  • Maanteel tuleb kõndida vasakpoolsel teepeenral, näoga lähenevate autode poole!
  • Kõige paremini peegeldab helkur valgust tagasi siis, kui ta on autotulede kõrgusel
  • Kõige paremini peegeldab valgust tagasi hele või valge helkur
  • Kui helkur on kriimustatud, siis võib tema kvaliteet langeda poole võrra

(allikas Maanteeamet)

On oluline teada, et autojuht näeb helkurita jalakäijat 30 meetri kauguselt, kui helkuriga jalakäijat on võimeline tuvastama juba 130-150 meetri kauguselt. Selline vahemaa on juba piisav, et reageerida ja vähendada auto kiirust ning turvaliselt ja ohutult jalakäijast mööduda.

 

Pisisaare algkooli helkuridEttevõtte logoga helkurtooted meie valikus

Firmameened.ee pakub ettevõtte logoga helkureid ja helkurtooteid nii suurtele kui ka väikestele, meie valikus on:

Vaata SIIT, kuidas paistab silma autojuhile jalakäija koos helkuriga ja ilma.

Pea silmas, et helkur ei ole ainult maanteel liikumiseks vajalik. Kasuta helkurit ka linnas. Kuna linnatänavatel on valgusmüra, siis õige helkur aitab selles välja paista. Mõndades asulates on õhtuhämaruses piisavalt pime, eriti kui ei tööta tänavavalgustus .

Helkurvest igasse autosse

Pime tänav

Kui arvad, et liigud ainult autoga ja helkurit ei vaja, siis eksid, Ka autoga liigeldes kõnnid tahes-tahtmata tänavatel. Ka on oluline, et autojuhtidel oleks autos helkurvest. Seda saab vajadusel – näiteks auto tehniliste rikete korral-  õues selga panna. Miks mitte kasutada helkurvesti ka jalgrattaga, mootorrattaga sõites. Sügisel on sobilik ka metsa seenele minna erksavärvilises vestis, mida on juba kaugele näha. Õige helkurvest tagab turvalise nähtavuse ka kõige pimedamal ajal. Samuti sobib ettevõtte logoga helkurvest ehitus-ja teetöölistele.

Ettevõtte logoga helkur aitab muuta meie kõigi elu turvalisemaks. Miks mitte valida seekord ärimeene selline, mis aitab päästa elu. Firma logoga helkur on üks võimalustest.

Helkureid ei ole kunagi liiga palju, turvalisus eelkõige!

 

Sulle võib huvi pakkuda ka postitus, kuidas valmivad firma logoga tooted, mille leiad SIIT 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga