Kvaliteetne termokruus – kuidas valida ja mida silmas pidada?

kvaliteetne termosTermotass kulub marjaks ära külmal talveõhtul. Sinna on mõnus valmistada maitsev koduaia piparmündi tee või kvaliteetne kohv.

Kvaliteetne termokruus säilitab tee või kohvi temperatuuri pika aja jooksul ja nii püsib kuum jook kaua soe. Seetõttu saad tee nautimisel tegeleda ka muude tegevustega, olles kindel, et joogi kvaliteet ei vähene. Kvaliteetsed termokruusid on asendamatud kontoris, kus töösse süvenedes võib hõlpsalt unustada oma kuuma joogi.

 

Milline on kvaliteetne termokruus?

Termostassi valimine võib-olla üks paras peavalu – turul on neid ju mitmeid. Firmameened.ee valikus on lausa üle 100 erineva kvaliteetse termokruusi. Samuti on ka hinnaskaala väga lai ulatudes 4-15 euroni. On oluline selgeks teha, mis vahe on kallimal ja odavamal tassil.

Kvaliteetne termokruus hoiab joogi soojana keskmiselt 4 tundi. Jooki külmana hoitakse veel kauem – kuni 13 tundi. Need ajavahemikud on keskmised ja tegelik temperatuuri hoidmine sõltub tassi valmistamisest.

NB! Kui soovid jooki kauem soojana hoida, siis vala enne kohvijoogi või tee sissevalamist tassi hoopis tavaline kuum vesi. See soojendab tassi ja hiljem valatud jook jahtub aeglasemalt.

 

Enamasti on termostassid kahest materjalist: plastikust või metallist.

kvaliteetne termotassPlastikust termokruusi head ja vead:                  

 • soodne hind
 • kerge ja mugav kaasas kanda
 • nõudepesumasinas pestav
 • plastikulõhn võib olla ebameeldiv
 • on tõenäosus, et kemikaale võib imbuda joogi sisse, eriti kui tass pole BPA vaba

Metallist termoskruusi head ja vead:

 • parem soojuskindlus (kahekordsed seinad)
 • vaakumkinnitus hoiab joogi temperatuuri paremini
 • väiksem tõenäosus, et kemikaale satub joogi sisse
 • kallim kui plastiktass
 • raskema kaaluga

Seega, väikse eelarvega võib kaaluda plastikust termokruusi valimist. Kui oled suurema eelarvega ja soovid priisata, siis kvaliteetne termokruus, mis hoiab pikemalt soovitud temperatuuri, on metallist.

 

Millele pöörata tähelepanu kvaliteetse termostassi valimisel?

Kuna termokruusi kasutatakse igapäevaselt tööl, kodus, miks mitte ka autos või ühistranspordis, siis nõudmised tassile võivad olla väga erinevad.  On siiski mõned nipid, mida jälgida ostuotsuse tegemisel. Kui Soovid, et termostass oleks vastupidav ja teeniks sind mitmeid aastaid, siis jälgi neid punkte:

 • Tassi suurus – termokruus peab olema piisava suurusega, optimaalne on 300-400 ml, mis on üks suurema teetassi mõõt. See on piisav mahutavus, et jook ei saa kohe otsa, samas on sellist tassi veel mugav kaasas kanda. Kui oled espresso jooja, siis piisab ka väiksemast 
 • Hea kuumakindlus – kvaliteetne termokruus hoiab sooja kuni 4 tundi. Pole mõtet vedada endaga kaasas tassi, mis ei tee oma tööd. Uuri põhjalikult tassi kaant, kuna see on samuti oluline joogi kuumana püsimisel.
 • Lekkekindel kaas – termotass peaks olema lekkekindel, et vältida õnnetusi. Hästi kinnituv kaas on oluline kuna see hoiab sooja paremini. Vaakumkinnitusega kaantel on siin eelis.
 • Stiilne välimus – termostass võib peegeldada ka sinu välimust ja iseloomu ning võib olla üks kasulik kaasaskantav aksessuaar. Kui oled enesekindel ja särav, siis vali rõõmsamates toonides tass. Kui oled tasakaalukas ja vaikne, siis vali klassikaline stiil.
kvaliteetne termokruus
Logoga termokruusid, firmameened.ee

 

Kvaliteetsed termotassid on kihvtid kingid, eriti kui neil on peal sinu ettevõtte logo või slogan. Kui oled ettevõtte omanik või suurema firma turundusjuht ja otsid sõnumile laiemat kõlapinda, siis termokruusid on hea valik. Olenevalt aastaajast on termostass pidevas kasutuses. Me aitame valida välja sobiva termotassi just sinu ettevõttele, võta ühendust ja kirjuta.

 

Sulle võib huvi pakkuda postitus ka firma logoga joogipudelites, mille leiad SIIT

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *